Вреди да се проба: Направете природно масло кое ќе ве натера да заборавите на целулитот

20 јули, 2021
Screenshot_1

Постојат многу причини зошто целулитот ги „напаѓа“ жените, но некои природни состојки сепак имаат видлив ефект врз овој естетски и здравствен проблем.

Рецепт за масло од бршлен со грејпфрут

Потребни намирници:

  • 20 гр лисја од бршлен
  • 200 мл ладно цедено маслиново или бадемово масло
  • сок од еден исцеден грејпфрут

Подготовка:

Истурете го маслото во тенџере за готвење и загревајте го додека не зоврие. Листовите од бршлен добро измијте ги и исецкајте ги ситно со рака или ставете ги во машина за сечкање, додајте ги на сè уште топлото масло и оставете да се изладат.

Истурете во стаклен сад или тегла, додадете го исцедениот грејпфрут, добро затворете го и оставете го да стои 40 дена на собна температура и на темно место. Протресувајте ја смесата секој во текот на тие 40 дена, а потоа можете да започнете да ја користите. Пред тоа, процедете и чувајте го во темно шише. Не користете го повеќе од 3 месеци.

Ако успеете да набавите екстракт од бршлен, можете да го користите тоа масло, па затоа ефектот ќе биде уште подобар. Истурете 30 ml екстракт во 100 ml базно масло и вие лично сте произвеле масло од бршлен. Секојдневно тријте на кожата погодена од целулит, доколку е можно, масирајте со сукало и брзо ќе ги забележите позитивните ефекти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi