Време е да се посветите на себе: Три работи што МОРА да ги направите по РАСКИНУВАЊЕТО

21 август, 2021
Par-ljubav-noge-voda

Советот е да го свртите вниманието кон други работи

Кога ќе сфатите дека вие и вашиот партнер не се согласувате до тој степен што повеќе не можете да функционирате заедно, време е да продолжите сами.

Раскинувањата се несомнено болни, но понекогаш тие се единствената опција.

По раскинувањето, нормално е да страдате некое време, затоа што некој сепак го напуштил вашиот живот.

За да закрепнете што е можно побрзо, по раскинувањето со партнерот треба да направите три работи само за себе.

Бидете тоа што сте

Ако во последно време чувствувавте дека не можете да бидете она што сте пред партнерот, да му кажете што мислите и чувствувате бидејќи знаете дека би дошло до недоразбирање и расправија, сега е вистинското време да уживате сами со себе во вистинското светло.

Посветете се и конечно правете работи што не би можеле да ги направите покрај вашиот партнер. Секој човек треба да биде сакан, но и да биде сам. Страдајте колку што ви е потребно, извлечете се од себе, но не заборавајте да уживате во времето што го имате сами со себе.

Стапете во контакт со пријателите

Многу луѓе ги занемаруваат своите пријатели за време на врската, додека други не знаат како да балансираат помеѓу љубовта и пријателството. Поради овој проблем, се распаѓаат голем број врски. Во која група и да сте, слободно контактирајте со вашите пријатели. Ако наидете на неразбирање од нив затоа што во последно време се посветивте на врската, а не на пријателството, обидете се да им објасните зошто е тоа така. Ако имате пријатели со кои одлично се сложувате, сигурно ќе знаат дека сега ви треба утеха. Излезете со пријателите и не затворајте се во четири sида – сигурно ќе ви биде полесно.

Посветете и се на кариерата

Паузата од врските и љубовните односи понекогаш не е на одмет. По бурното раскинување советот е да го свртите вниманието кон други работи, како што е кариерата. Штом постигнете позитивен резултат на полето на работата, ќе се чувствувате многу подобро. Неизбежно е вашата самодоверба да се зголеми и ќе добиете се повеќе и повеќе сила за да продолжите. На самиот почеток, поставете си помали и остварливи цели. Не се форсирајте, одете чекор по чекор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi