ЗА МАСЛОТО ДА НЕ ВИ ПРСКА, КОРИСТЕТЕ ЈА ОВАА НАМИРНИЦА! Овој трик ќе ви го олесни готвењето!

29 јули, 2021
121738_rice_f

Кога ќе помислите на пржење на храна, дали ви се крева косата од помислата на чистење на маслото што прскало за време на подготовката?

Постои едноставен трик за да се спречи ова прскање, а ретко кој го знае.

Трикот за да го спречите ова е да додадете малку сол во тавата штом ќе го додадете маслото, пред да се загрее.

Покрај тоа, добро исушете ги состојките пред да ги ставите во маслото. Исто така, важно е храната што ја ставате на загреаното масло да не е влажна (комбинацијата на влага и топло масло води до прскање). Исушете ги и лесно, со помош на шпатула, спуштете ги во тавата, од што е можно помала височина.

За да може вашата кујна да биде што е можно почиста по пржењето, важно е тавата да не биде премногу плитка. Значи, користете подлабока или, уште подобро, тенџере.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi