ЗА ПОБРЗО ЗАКРЕПНУВАЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ ПО КОРОНАТА: Со оваа вежба внесувате 7 пати повеќе кислород, отколку со обичното дишење!

2 мај, 2021
profimedia-0055182478

Не е на одмет да се знае…
Ако сакате да го вратите целиот капацитет на белите дробови што е можно поскоро по воспалението, правилното дишење кое го практикуваат оние кои вежбаат јога може да ви помогне.
Вежбањето е потполно безопасно, можете да го изведувате до два пати на ден се додека не добиете навика за редовно дишење, но доколку имате респираторни проблеми, прво консултирајте се со доктор.
Како да дишете правилно:

  1. Седнете во удобна медитативна положба, турско седење или на колена.
  2. Ставете ја едната рака на стомакот, а другата на градите.
  3. Исправете го ‘рбетот, свиткајте ја главата малку напред и затворете ги очите.
  4. Прво издишете целосно преку носот и замислете дека го повлекувате папокот целосно кон ‘рбетот.
  5. Потоа започнете да вдишувате воздух низ носот, раширете ги стомакот, ребрата и градите и повлечете ги рамената нагоре. Додека дишете, бројте до четири.
  6. Потоа издишете на носот, спуштете ги рамената, градите, повлечете ги ребрата и повлечете го во стомакот. Додека издишувате во себе, бројте до шест.
  7. Секогаш оставајте издишувањето да биде подолго од вдишувањето.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi