За работа, кафе или состанок, оваа е добитна комбинација: Сако и фармерки се тренд оваа есен

7 септември, 2021
327299_sako-shutterstock-1965537676_ff

Облечете добри фармерки во боја што најмногу ви одговара, додајте добро сако и имате совршена комбинација за секоја пригода

Во секое време, постојат парчиња облека кои се во тренд. Па така, откако фармерките дојдоа во светот на модата, не можеме да се решиме од нив до ден денес, а и зошто би, кога се многу ефикасни, модерни и лесни за комбинирање.

How To Make Black Blazer Look Awesome On You: Easy Guide 2021 -  LadyFashioniser.com

Се разбира, ова парче облека не се препорачува како парче што треба да го носиме на прослави каде што е потребна строга елеганција, но ако снемате идеи и пари за скапи тоалети, добар пар чевли, кошула и сако заедно со фармерки се добитна комбинација.

Мажите почесто прибегнуваат кон овој стил, а на некои прослави често можеме да видиме мажи кои комбинираат сакоа и кошули со фармерки, но тоа не значи дека жените треба да ја избегнуваат оваа комбинација.

Blazer and Jeans | Casual work outfits, Work outfits women, Blazer outfits  casual

Имено, комбинацијата на сако и фармерки е полн погодок оваа есен. Има разни прилики кога можете да ја облечете оваа модна варијанта, па можете да комбинирате добри темни или светли фармерки со блуза, маичка или кошула на работа, па ако додадете сако, дали тоа би било со тесен крој или преголемо што сега е во тренд ќе имате феноменална комбинација за работа, кафе или за на пр. состанок.

abercrombie blazer - OFF 77%