За витка линија и совршена фигура глумицата може да им се заблагодари на овие намирници: Еве што јаде Џулија Робертс!

17 јуни, 2021
205567_profimedia0486023868_ls

Појадокот на Џулија Робертс е одличен за слабеење и убавина, особено овие две намирници!

Актерката Џулија Робертс има 53 години, а нејзината витка линија и затегната кожа ја прават да изгледа многу помладо. Многумина се прашуваат како успева да го стори тоа, а актерката откри во едно интервју кое е нејзиното правило во исхраната.

“Најчесто избегнувам глутен. Се обидувам да јадам здрава и органска храна”, истакна Џулија.

Таа откри и како изгледа нејзиното просечно дневно мени:

Појадок

-Тост
-Авокадо
-Јајце
-Боровинки
-Кафе
-Вода од кокос

Ручек

-Салата со пилешко на грил

Вечера

-Див лосос
-Авокадо
-Кафеав ориз
-Вино

Интересно е што актерката избира две супер здрави намирници за појадок – авокадо и боровинки. Авокадото е богато со бројни витамини и минерали, содржи повеќе калиум од банани, полн е со растителни влакна и антиоксиданти, го намалува апетитот и го стимулира варењето, па затоа се смета за една од најдобрите намирници за слабеење.

Боровинките содржат антиоксиданти и флавоноиди, го забавуваат стареењето, го штитат срцето, го подобруваат видот и го стимулираат метаболизмот.

Џулија Робертс не се држи до строги диети, па си дозволува да ужива во чоколадна торта. Како што истакнува, таа не прифаќа здрави навики само поради изгледот, а убавината никогаш не и била главен приоритет.

„Тајната на убавината е во тоа убаво да мирисате и секогаш да имате насмевка на лицето“ – инспиративно рече актерката.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi