Забрзајте го процесот на природна автофагија! Ќе изгубите килограми и центриметри од струкот, а ќе имате и повеќе енергија!

12 март, 2021
901845_profimedia0214692675_ls

Постулатите за автофагија беа поставени, и за тоа ја доби Нобеловата награда, од страна на биологот Јошинири Осуми. Буквалниот превод на овој концепт на исхрана е да „се јадете сами себе“ – клетките јадат токсини, бактерии, паразити и на овој начин телото се чисти.

Слушнавте за процесот на автофагија и ви се чини дека тоа е вистинското решение за вас. „Гладување“ од 12 часа и подолго предизвикува процес на автофагија во организмот. Протеините и другите компоненти се распаѓаат природно и прецизно контролирани за рециклирање и производство на енергија. Овој процес доведува до намалување на телесната тежина, губење на сантиметри во обемот, подигнување на имунитет, подобрување на функцијата на мозокот итн.

Основно правило за автофагија е да се јаде од 6-8 часа на ден. За почеток, јадете што сакате, но во период од 8 часа. Може да имате 2 оброка, или еден оброк и една закуска. Последниот оброк пред спиење треба да биде најдоцна до 19 часот. Посебно внимание мора да се посвети и на квалитетен сон – редовниот и квалитетен сон е многу важен за хормоналната рамнотежа.

Можете исто така да ги забрзате природните процеси на автофагија на природен начин – со докажани екстракти од лековити билки. Green Fit билните капки за губење на тежината се составени од комбинации на тинктури и екстракти од билка раставица, лисја од бреза, овошје од морско леќа, кора од круша и ризом од ѓумбир. Овие активни состојки го забрзуваат метаболизмот, го регулираат варењето и го елиминираат вишокот течности, а со тоа го олеснуваат распаѓањето на масните наслаги. Тие имаат исклучително корисен ефект врз намалување на телесната тежина, како и одржување на посакуваната тежина.

Тие се целосно природни, безопасни, без конзерванси, вештачки бои и мириси, што гарантирано внесува само докажани состојки во вашето тело кои ќе ви помогнат да изгубите тежина.

Green fit biljne kapi

Дозирање и времетраење на терапијата

Green Fit билни капки се земаат два пати на ден наутро и навечер, 75 капки (2,5 ml), вкупно 150 капки (5 ml) и траат околу 10 дена. 3 шишиња од овие капки се доволни за еден месец. За најдобри резултати, препорачуваме да користите Green fit билни капки 2 месеци по ред (6 шишиња), а потоа по потреба.

Green Fit билните капки можете да ги нарачате од повеќето српски аптеки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris