Зачинете го Денот на вљубените со друштвени игри за возрасни! Овие 5 ќе ви докажат дека вечерта на заљубените не мора да биде предвидлива, но и секоја секунда од годината

14 февруари, 2021
32-2

Кога размислуваат за романтична вечера, многумина ја визуелизираат празничната атмосфера, испланирана до многу детали со мирна и тивка атмосфера. Зарем не би било позабавно да се покаже романса на поинтимен, опуштен и разигран начин? Откријте 5 забавни игри за да ги зачините сите други вечери во годината

1. Играта на младенците

Дами и господа во својот врв сигурно ќе се радуваат на помислата на оваа игра.

Правилата се едноставни: паровите се соочуваат едни со други, а модераторот (може да се менувате во оваа поза) поставува лични и општи прашања на кои одговара секој член на парот. Притоа, собирате поени со точни одговори, и на крајот, поуспешната двојка ја добива наградата! Наградата може да биде остатокот од десертот, а прашањата може да бидат од овој тип:

• Кој прв изјави љубов?

• Каде прв пат се бакнавте?

• Што носевте на првиот состанок?

2. Не заборавајте на љубовните стихови!

Оваа игра е идеална за поголем собир на вљубени. Поканете пријатели или соседи и играјте ја оваа култна игра, но со љубовна смена. Додека една личност ги чита или пее стиховите на љубовните песни, другиот се обидува да го погоди насловот на песната и изведувачот. Доделете одреден број поени за секој хит, во зависност од тоа дали влијае само насловот или само изведувачот.

Победник е оној кој ќе освои најмногу поени, а ако играта ви се чини премногу едноставна, нека изведувачот ги преведе најпознатите странски љубовни балади на македонски јазик – тогаш ќе биде малку потешко да погодите!

3. Погоди кој сум!

Ако вклучите неколку фини капки алкохол во оваа игра, забавата е загарантирана. Инаку, играта се игра така што секој играч ќе напише име на позната личност на оној кој е лево од нив на едно ливче хартија, ќе го залепи на челото и потоа секој ќе се обиде да погоди за кого станува збор поставувајќи прашања со да / не одговари.

Во романтична верзија, предлагаме да погодувате романтични филмови наместо луѓе! Овие можат да бидат Casablanca, Titanic, The Notebook, Појадок кај Тифани или кој било друг романтичен филм.

4. Слатко Бинго

Оваа игра е незаборавна класика, затоа посегнете по таваните во потрага или дизајнирајте свои табли Бинго. Наместо излитени чипови, користете ги вашите омилени слатки како бонбони или омилени слатки тајни на сите. Победникот, претпоставувате, ги освојува сите слатки!

5. Валентиновски Pictionary

За креативците или оние кои сакаат само да станат едни од нив, оваа игра е полн погодок. Правилата веројатно се веќе познати на сите, но на Денот на вљубените најдобро би било да се фокусирате на цртање романтични зборови и изрази. Играта е посоодветна за друштво отколку за двајца, но не е исклучена ниту таа опција.

Пред да се поделите во тимови, наполнете голем сад со парчиња хартија со романтични мотиви напишани на нив. Овие можат да бидат на пример: вечера со свеќи, љубовно писмо, сродна душа, меден месец и многу повеќе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi