Замотајте ги НОЗЕТЕ ВО ФОЛИЈА: Што ќе се случи за еден час, ќе го изненади и вашиот лекар!

12 март, 2021
noga_vo_folija

Алуминиумската фолија е уникатен материјал, затоа третманот со фолија се практикувал дури и во античка Кина: фолијата се нанесувала на биолошки активните точки одговорни за работата на заболените органи.

Денес ќе научите како да се ослободите од болката во зглобовите со помош на обична фолија за храна!


Третманот со фолии е можеби најевтиниот метод и нема сомнение за неговата ефикасност! Детален опис на методот за тоа како едно лице може да се третира со фолија, му должиме на психотерапевтот Вилхелм Рајх. Фолија може да излечи настинки, ишијас …

Фолијата што се нанесува на болното место ги рефлектира биоструите во енергетскиот меридијан од каде потекнуваат. Ова има позитивен ефект врз заболениот орган поврзан со меридијанот и болката исчезнува.

Третманот со алуминиумска фолија е навистина лесен. Покријте го болното место со фолија, на пример, коските во нозете. Обезбедете ја фолијата со завој. Она што е многу важно е дека фолијата мора да се нанесе на болното место со сјајна страна!

Зглобовите на многу луѓе редовно болат кога времето се менува. Само гледањето на облачното небо може да предизвика болка во коските! Но, фолијата може да помогне тука. По седум дена од нанесувањето на фолијата, доаѓа олеснување. Затоа многумина се воодушевени кога ќе научат сè за оваа неверојатна техника!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris