Започна сезоната на ГРЕЕЊЕ: Исчистете ги радијаторите на НАЈЕДНОСТАВЕН начин (ВИДЕО)

10 октомври, 2021
fdb93a8e097b2ffb2f50a9d0260cc3395c073fd4

Пред да ги вклучите радијаторите, потребно е темелно да ги исчистите.

Грејната сезона полека започнува, поради што е неопходно темелно да ги исчистите радијаторите, за да не вдишувате прашина.

Овој едноставен трик од Интернет е особено практичен за електрични радијатори.

За вашата куќа да мириса и да бидете сигурни дека нема да вдишувате прашина, како и непријатниот мирис по првиот старт на радијаторот, треба да купите миризлив спреј за дезинфекција.

Трикот е во тоа што под притисок на спрејот прашината се спушта на подот под радијаторот.

После тоа, само усисајте и истријте го подот, а наместо спреј за дезинфекција, можете да користите и освежувач на просторот – важно е само да е во спреј.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris