ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО НАЈГОЛЕМИТЕ ЗАБЛУДИ ЗА НАЈОМИЛЕНОТО ПАРЧЕ ОБЛЕКА ВО ИСТОРИЈАТА: Широкиот крај е само за пошироките?

28 септември, 2021
355460_stikle_f

Во историјата на модата, ниту едно парче облека не зазема такво место како фармерките. Тие одговараат на сите генерации, со малку стил се прилагодливи за сите прилики, благодарение на дизајнерите има толку многу модели што секој може да го најде оној што им одговара, и тие се лесни за одржување.

Меѓутоа, тие се поврзуваат и со заблуди, поради што некои луѓе ги избегнуваат. Разубедете се!

Тесните фармерки се наменети за слаби луѓе

Тесните фармерки ги импресионираат скоро сите бидејќи визуелно ги издолжуваат нозете и погрешно е да се верува дека одговараат само на тенки жени. Жените со облини дефинитивно треба да избегнуваат фармерки со широк крој, бидејќи визуелно ќе ги прошират и ќе им ги скратат нозете. Многу е важно, забележуваат стилистите, која нијанса на слаби фармерки ќе ја одберете. Ако имате облини, темните фармерки дефинитивно повеќе ќе ви одговараат, а оние што се многу бледи сепак најдобро им стојат на витките жени.

Фармерките треба да се мијат по секое носење

Фармерките се материјал кој е дизајниран да издржи и да биде издржлив. Вистина е дека вашите фармерки ќе бидат чисти после секое перење, но исто така ќе станат послаби и побледи. Ако сакате да им го продолжите животот, перете ги што е можно поретко и редовно проветрувајте ги. Се разбира, кога се валкани и шират непријатни мириси, немате друг избор освен да ги ставите во машината.

Рамни чевли одлично одат со ѕвонарки

Ова е сосема погрешно. Фармерките ѕвонарки одат исклучиво со високи потпетици. Правило е дека ѕвонарките, кога се носат со потпетици, треба лесно да го допрат подот. Носењето вакви или фармерки со широк крој со рамни чевли само визуелно ќе ви ги скрати нозете, што воопшто не изгледа добро.

Ако ви стојат, ги купувате

Фармерките се едно од најсложените парчиња облека што можете да ги купите. Не треба да ги купувате само затоа што ви се точни, туку ако успеете и дали сте задоволни како изгледаат. Внимавајте како изгледаат одзади, дали се премногу плитки, дали ви одговара кројот со или без џебови, како и за тоа какви џебови најмногу ви стојат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris