Дали станувате заборавни, ве боли главата, ви зујат ушите? Ова чудотворно растение може да ви помогне!

13 април, 2021
glavobolja-ccsccs-660x450

Хедер (Calluna vulgaris) е зимзелена ниска грмушка што може да порасне од 20 до 50 сантиметри во висина и ширина, а ретко и до еден метар. Има лековити својства и препаратите се користат во лекување на разни болести: артритис, заболување на бубрезите, мочен меур, егзема, гихт, несоница, напнат нервен систем, низок крвен притисок, болест на простата, итн. Алкохолна тинктура се користи за лекување на туберкулоза .

Ако имате слаба меморија, чувствувате непријатност и главоболка или ѕвонење во ушите, овој рецепт може да ви помогне.

Истурете една лажица исушен цвет од хедер во неоштетено тенџере со емајл. Истурете половина литар врела вода. Гответе го покриено на тивок оган 10 минути.

Оставете го покриеното тенџере да стои три часа завиткано во топла крпа. По три часа, исцедете го чајот.

Во текот на првата недела од третманот, пијте половина чаша од овој чај во кое било време од денот. Потоа пијте една полна чаша чај на ден, во следните две недели. Потоа направете пауза од десет дена и повторете ја терапијата сè додека не се смири непријатноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi