НЕВЕРОЈАТНО ДЕЈСТВО! ДОКТОРИТЕ ОТКРИЈА: Еве што ќе се случи ако пиете сода бикарбона секој ден

24 април, 2021
190133_soda-bikarbona-organizam_f

Веројатно знаете колку е чудесна сода бикарбоната. Како таа всушност може да го подобри вашето здравје? За што се користи?

Сода бикарбоната ја намалува киселината во желудникот, третира чиреви, добра е против дијарејата, може да спречи формирање камења во бубрезите и инфекција на мочниот меур.

Може да се користи за разни препарати кои ја чистат кожата и ја прават сјајна и здрава.

Дури и за некои вообичаени болести, како што се болки во мускулите по напорен тренинг, можете да примените сода бикарбона и да го решите проблемот.

Ако имате габи на ноктите, дали знаете дека е можно да се користи натриум бикарбонатза да се уништат? Што да се прави? Многу е едноставно! Нанесете малку натриум бикарбонат на четка и истријте ги ноктите.

Може да измешате 3 лажици натриум бикарбонат, 1 лажица сол, есенцијално масло и мала количина вода.

Намачкајте ги рацете или нозете и оставете да стои 20 минути и наскоро ќе забележите големо подобрување.

Пијте една чаша вода со сода бикарбона секој ден и промените ќе бидат неизбежни!