Овие два хормони се одговорни за витката линија: Еве како да изгубите тежина без да гладувате

12 февруари, 2021
Screenshot_1

Хормони кои влијаат на гладот и ситоста се грелин и лептин. Кога нивото на лептин е ниско, логично се јавува глад. Оттука започнува целата мистерија за слабеење, т.е. витка линија.

Значи, кога воспоставуваме хормонална рамнотежа, го добиваме посакуваниот резултат. Ние нема да ви зборуваме за здрава храна, специјални режими и диети, како и за строги диетални правила, бидејќи ова е психолошки момент во однос на храната.

Ако почнете да ја доживувате храната како неопходен извор на енергија, а не како задоволство. Тука ви ја откривме целата тајна и мудрост, и верувајте, заради профитот, се промовираат инстант решенија, додатоци, пијалоци, диети …

Поентата е да јадете кога чувствувате вистински глад, а не кога досадата или стресот го одредуваат тоа.

Исто така, важно е да согорувате иста количина калории со вежбање. Ако долгорочно се држите до оваа едноставна „програма“, вие не само што ќе бидете витки, туку и здрави.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi