ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР ОД КОПРИВА! Помогнете му на вашето тело и зајакнете го имунитетот, поправете го железто, ослободете се од алергиите… (ВИДЕО)

4 октомври, 2021
304652_x6_f

Доколку имате проблем со анемија, задолжително пробајте го овој еликсир бидејќи е полн со витамини и минерали. Може да ви помогне и со имунитетот, инфекции на уринарниот тракт, настинки, алергиски реакции, ревматизам и артритис…

Состојки:

5 лажици коприва (семе)

1 кг мед

100 мл прополис

1 лажица полен

Подготовка:

Измешајте ги медот и копривата. Добро соединете, а потоа додадете прополис и полен. Повторно измешајте сè. Истурете во тегла и протресете.

Пијте го еликсирот 3 пати дневно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris