Пронајдено решение за КОВИД-ДЕПРЕСИЈА: Ако ги имате СИМПТОМИТЕ од ТЕКСТОТ, мора да ги слушате советите на ЕКСПЕРТИТЕ

6 април, 2021
910607_profimedia0580790259_ls

Во примерок од 18.000 студенти, професори и други вработени на универзитет, утврдено е дека оние кои престанале да спортуваат повеќе страдаат од анксиозност и депресија за време на карантинот.

Физичката активност на лицето го намалува ризикот од емоционални и психолошки проблеми за 20%, покажуваат резултатите од испитување спроведено во Италија, а пренесува весникот „Санита“ наменет за здравствените работници.

Во примерок од 18.000 студенти, професори и други вработени на универзитет, утврдено е дека оние кои престанале да спортуваат повеќе страдаат од анксиозност и депресија за време на карантинот.

Студијата, во која учествуваа неколку италијански универзитети, откри дека тешките последици од променетиот начин на живот ги погодува луѓето кои никогаш не играле спорт, а дури 50% од оние кои вежбале и престанале со физичка активност за време на пандемијата биле изложени на поголем ризик од емотивно – психолошки проблеми.

Истражувањата покажаа дека ризикот од анксиозност и депресија, за време на карантин, бил поголем кај луѓето со понизок финансиски статус.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi