РУСКИ ЛЕК КОЈ СПАСУВА ОД СЕРИОЗНИ БОЛЕСТИ: Првиот третман дава РЕЗУЛТАТИ, а сите состојки ги имате дома! (РЕЦЕПТ)

29 април, 2021
shutterstock_1913855023

Кај хронични пациенти, олеснувањето се јавува по првиот третман.

Поради својата специфична функција, лимфниот систем е склон кон акумулација на токсини, затоа е потребно од време на време да се детоксицира. Лимфниот систем се чисти два пати годишно: на есен и на пролет.

Ова е особено добро за луѓето со респираторни проблеми, кардиоваскуларните и бубрежните пациенти и луѓето со синдром на хроничен замор.

Портокалот, грејпфрутот и лимонот се задолжени за чистење на лимфата. Овие плодови се богати со витамини и овошни киселини кои совршено ја чистат лимфата. Затоа, во случај на настинка или грип, се препорачува да се консумира многу од ова овошје, кое го подобрува имунитетот.

grejpfrut

Чистење на лимфниот систем со Волкеров методот

Сокот од лимон мора да биде чист, без додаток на вода или шеќер. Се пие половина час пред оброкот или еден час по оброкот со сламка, за да не се оштети глеѓта на забот. Потоа исплакнете ја устата со вода во која е додадена лажичка сода бикарбона. Ова ќе ја неутрализира киселината во вашата уста. За чистење на лимфата со сок од лимон, ќе ви требаат околу 200 лимони.

Прв ден – користете 5 лимони. Втор ден – 10. Трет ден – 15. Четврти ден – 20. Петти ден – 25. Шести ден – 25. Седми ден – 25. Осми ден – 25. Деветти ден – 20. Десетти ден – 15. Единаесетти ден – 10. Дванаесетти ден – 6 лимони.

limun

Кај хронични пациенти, олеснувањето се јавува по првиот третман, а потоа болеста може да се врати. Во овој случај, потребно е да се спроведе третман со скратена постапка:

Првиот ден – пијте сок од 1 лимон. Вториот ден – сок од 2 лимони. Третиот ден – сок од 3 лимони. Четврти ден – сок од 4 лимони. Петти ден – сок од 5 лимони. Шести ден – сок од 4 лимони. Седмиот ден – сок од 3 лимони. Осмиот ден – сок од 2 лимони. Деветти ден – сок од 1 лимон. Ќе изкористите 25 лимони за девет дена. Сок од лимон, цвекло и морков.

Потребно е: 2 килограми лимон (со кора но без семиња), 2 килограми цвекло, 2 килограми морков, 2 килограми калинка, 2 килограми брусница, мед.

soda, med, limun

Исцете ги соковите од секој зеленчук, односно овошје одделно, а потоа измешајте ги. Додадете мед и оставете сè во еден сад со капак во фрижидер. Земете 50 мл од сокот и разредете со 50 мл топла вода и пијте 10 дена секое утро на празен стомак. Потоа одморете пет дена. Повторете го овој процес за пиење сок во следните 15 дена.

Специјалистите препорачуваат чистење на лимфните садови со овој сок двапати годишно во есен и пролет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi