ВИСТИНСКИ ЕЛИКСИР НА ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА Само една лажичка на ден го подобрува здравјето, а килограмите исчезнуваат!

21 февруари, 2021
5869915_depositphotos-80712688-s2019_ff_1000x0

Ако го вклучите во вашата редовна исхрана, вашето тело ќе биде благодарно. Нутриционистите препорачуваат една кафена лажичка на ден како додаток на оброците и за краток временски период ќе забележите подобрување на здравјето.

Според нутриционистите, тоа е вистински еликсир за здравје и убавина. Придобивките што ги има за организмот се многубројни.

Црната сол се нарекува и индиска, и токму во оваа земја лекарите ја препишуваат на пациенти кои имаат висок крвен притисок.

Бидејќи содржи мала количина на натриум, не создава опасност од зголемување на крвниот притисок и затоа е многу подобра опција од морската сол. Исто така се препорачува за олеснување на металоиди и гасови во цревата.

Се добива од вулканските области на Пакистан и Индија, а се користи во индиската кујна како зачин, што им дава специфичен вкус на јадењата.

Поради можноста за разградување на липидите и ензимите, оваа сол е многу ефикасна во намалувањето на масните наслаги.

Здравје на косата

Тој е одличен сојузник во борбата против опаѓањето на косата. Не е потребно да се прават маски за коса, но придобивките ќе ги забележите само ако започнете редовно да ја консумирате.

Минералите содржани во него ќе влијаат на растот и зајакнувањето на косата. Покрај тоа, тоа ќе ја направи вашата коса посјајна и подебела.

Нутриционистите препорачуваат да пиете чаша сок од домати еднаш дневно, на која ќе додадете една лажица од оваа сол.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi