Жени, пијте црвено вино! Покрај чувството на опуштеност, тоа исто така ќе ја зголеми и вашата плодност!

27 април, 2021
773c40261e6d420a24ea4ac8d3a7dac2cace5a8b

Научниците веруваат дека ова е последица на антиоксидансите со кои е богато виното.

Во истражувањето учествувале 135 жени на возраст од 18 до 44 години, кои во својот дневник запишале колку вино пиеле месечно.

Во тој период, тие редовно оделе на ултразвучни прегледи со цел да имаат точни податоци за плодноста.

Научниците забележуваат дека овие резултати покажуваат дека предност имаат само жените кои пиеле умерени количини црвено вино, односно пет чаши месечно.

Покрај фактот дека една чаша добро црвено вино ќе ве релаксира на крајот на напорниот ден, најголемата предност е зголемувањето на плодноста кај жените.

Покрај тоа, тие нагласуваат дека резултатите од ова истражување треба да се земат со резерва бидејќи студијата не покажала дека единствено и исклучиво црвеното вино е одговорно за зголемување на плодноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi