Жените ги возбудуваат мажи кои зборуваат на овој начин, слушнете!

5 септември, 2021
dreamstime-l-29870467

Од гледна точка на сексуалната селекција, обично се претпочитаат мажи со особини што се малку повеќе мажествени од просекот. Се покажа дека оние со помалку јасен говор се попривлечни за жените, вели др. Штер

Таквите мажи жените ги доживуваат како мажествени и посекси, покажува американската студија спроведена од Универзитетот во Калифорнија врз 42 волонтери кои имаа задача да извршуваат разни говорни задачи.

– Од гледна точка на сексуалната селекција, обично се претпочитаат мажи со особини што се малку повеќе мажествени од просекот. Се покажа дека мажите со помалку јасен говор се попривлечни за жените – изјави водачот на истражувањето, др. Даниел Штер.

Тој го спореди тој говор со тоа како звучеше британскиот актер Том Харди во серијата 2017 „Taboo“.

Слушнете го во видото:

Неразбирливиот говор кај машките актери има долга историја во светот на филмот. На пример, Марлон Брандо го доби прекарот „ Mumbles “ од неговите колеги од филмот „ Guys and Dolls “ од 1955 година заради мумлањето, а во 1972 година стави памучна вата во устата за да го направи неговиот говор помалку јасен кога го глумеше Дон Корлеоне во филмот „Kum“.

Ова е најсекси јазик во светот

Англискиот со остар ирски акцент беше прогласен за најсекси јазик во светот во 2019 година, а оние што имаа можност да го слушаат во живо, не се изненадени. Италијанскиот јазик се најде на второ место, а шкотскиот акцент на третото место.

Onepoll.com, платформа за анкети преку Интернет, неодамна праша 5.000 мажи и жени кој акцент им остава најдобар впечаток и малку ги буди пеперутките во стомакот. Повеќето избраа без многу размислување – ирски. Жените веднаш се сетија на актерот Колин Фарел кој немаше да биде толку интересен и привлечен без тој акцент.

Слушнете го Колин додека зборува ирски:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi