Жените ја нарекуваат ВЖАРЕНА ОБВИВКА: Го симнува обемот на половината и до 5цм преку ноќ!

23 септември, 2021
d3e01c4ce32d23e5496078c29373919a0f0124f8

Со конзумирање на ѓумбир, ќе го забрзате метаболизмот, а со тоа и ќе изгубите вишок килограми. Сличен ефект има и обвивката за тело со ѓумбир.

Состојки за подготовка на премачкувањето на обвивката:

лажичка ѓумбир во прав или свежо рендан
неколку лажици лосион за тело
пластична фолија
пешкир
еластичен завој

Како функционира вжарената обвивка?

Натопете крпа во што е можно потопла вода и завиткајте го делот од телото каде што сакате да го ставите компресот од ѓумбир. Оставете неколку минути за да се прошират порите на телото. Доколку е потребно, повторете го овој чекор уште еднаш.

Измешајте ѓумбир и лосион за тело и нанесете подебел слој од оваа смеса на саканото место. Потоа завиткајте го неколку пати со пластична фолија. Ставете еластичен завој над фолијата. Не затегнувајте премногу. Поентата е да се чувствувате удобно.

Оставете да делува најмалку четири часа, и ако не ви е проблем, цела ноќ. Можеби на почетокот ќе чувствувате пецкање. Не грижете се, бидејќи тоа е знак дека маската работи.

Оваа маска е добра, бидејќи ѓумбирот ги намалува насобраните маснотии во телото. Резултатите се уште подобри ако сте упорни, јадете правилно и вежбате редовно. Исто така, со додавање ѓумбир во секојдневната исхрана, ќе го зголемите ефектот на оваа маска и ќе изгубите уште повеќе сантиметри во половината.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris