Жените се повеќе склони да водат љубов на јавни места, тоа ги возбудува

8 март, 2021
dreamstime_l_62800500

Истражувањето покажа дека 81 процент од жените и 77 проценти од мажите ја оствариле фантазијата да водат љубов во јавност. Тие рекоа дека ги прави многу возбудени и им е тешко да се спротивстават на искушението

Сексуалните фантазии влијаат на умот и се одразуваат на телото, тие се нешто во што сакате да го вклучите вашиот партнер. Не мора да биде играње улоги, туку сè што ви поминува низ главата, романтични фантазии, сензуални, малку непослушни и слично, објасни австралискиот сексолог Jacаклин Хелиер.

Таа додаде дека фантазиите не се секогаш оргија, но може да биде и нешто како да се најде спална соба полна со чоколади. Или, палава фантазија за водење љубов со партнер во друг дел од куќата.

Таа истакна дека луѓето често молчат за своите фантазии затоа што се плашат од осуда, се загрижени за тоа како би реагирал нивниот партнер.

– Направете го тоа на позитивен начин. Не сакате да звучите како „ Толку си здодевна, ние никогаш не можеме да направиме нешто интересно“. Треба да звучи повеќе како, на пример, „Мила, ти си навистина прекрасна и само што добив идеја што сакам да ја споделам со тебе“- вели овој експерт.

Таа исто така додаде дека тоа што партнерот би сакал нешто не значи дека треба да го сториш тоа.

„Понекогаш само споделувањето фантазија може да биде еротско и ослободувачко“, додаде таа.

Ги советуваше почетниците прво да се впуштат во едноставни фантазии и да одлучат дали сакаат да ја зачинат својата врска.

Жените почесто ги остваруваат своите сексуални фантазии

Според студијата на британската компанија Ловехони, која тргува со сексуални играчки, жените се со поголема веројатност да ги остварат своите фантазии.

Тие спроведоа истражување преку Интернет врз 1300 волонтери од двата пола. Се покажа дека 81 процент од жените и 77 проценти од мажите ја оствариле фантазијата да водат љубов во јавност. Рекоа дека тоа многу ги возбудило и им било тешко да се спротивстават на искушението.

Околу половина од мажите и три четвртини од жените наоѓаат идеи за сексуални фантазии во книгите и ги практикуваат правилно. Половина од испитаниците изјавиле дека сакаат садомазохистички игри и сакаат да се снимаат за време на секс.

Паровите одговараа и на прашања. Три четвртини од нив признале дека телевизијата и филмовите ги инспирираат во сексуални фантазии. Кога станува збор за фетиши, 60 проценти од паровите сакаат да се маскираат и да играат разни секси улоги, на пример, роб и неговиот сопственик. Дури 28 проценти сакаат да го камшикуваат својот партнер.

Сепак, 60 проценти од испитаниците од двата пола споменале дека малку се срамат од своите фантазии и внимаваат со кого зборуваат за тоа, но дека му веруваат на својот партнер.

„Многумина од нас се срамат од своите сексуални фантазии, но одлично е што и онака ги споделуваме со нашиот партнер“, изјави Ричард Лонгхурст, сопственик на компанијата што го спроведе истражувањето.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris