Жените со полицистични јајници потешко се ослободуваат од вишикот килограми! Овие 8 работи ќе го направат тој процес драстично полесен!

7 мај, 2021
profimedia-0319083883

Не е на одмет да се знае …

Кога станува збор за слабеењето, многу жени имаат проблем. Генерално им е полесно да ги добијат  тие килограми отколку да се ослободат од нив. Сепак, постои група жени на кои им е потешко да ослабат бидејќи имаат полицистични јајници.

Кај овие жени, освен фактот дека слабеењето е потешко, може да биде и целосно отсутно, и покрај напорот, но само затоа што не обрнуваат внимание на клучните работи.

Ако спаѓате во оваа група, полесно ќе ослабете ако ги направите овие осум работи што ги предложува нутриционистката Наташа Ѓукиќ:

  • Спијте во просек од 7 до 8 часа на ден
  • Консумирајте храна што содржи протеини и зеленчук богат со растителни влакна
  • Елиминирајте го шеќерот, белото брашно, брзата храна и слатките
  • Избегнувајте алкохол, газирани пијалоци, никотин
  • Додатокот е важен: Додатоци во исхраната како што се пробиотици, магнезиум, цимет, витамин Б6 и витамин Д комплекси
  • Управувајте и контролирајте ја вашата дневна доза на стрес
  • Движете се и поминете повеќе време во природа: Физичката активност е важен фактор
  • Јадете ферментирана храна, храна богата со растителни влакна и здрави масти.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi