ЖИВОТНАТА ЛЕКЦИЈА НА РИЧАРД ГИР: „Не можете да се скриете од сопствениот отров, никој нема да излезе од ова жив!“

27 мај, 2021
167009_profimedia0027302473_ls

На една од фан страниците се појави животната лекција на Ричард Гир, која секој треба да ја прочита, а можеби дури и да размисли за себе и за тоа што е.

“Мајката на мојот пријател јадеше здраво цел живот. Никогаш не консумираше алкохол или каква било “лоша” храна, вежбаше секој ден, многу флексибилна, многу активна, ги земаше сите додатоци препорачани од нејзиниот лекар, никогаш не излегуваше на сонце без заштита, a кога го правеше тоа, тоа беше во најкус можен рок – практично го штитеше своето здравје колку што можеше.

Денес има 76 години и има рак на кожа, рак на коскена срцевина и екстремна остеопороза.

Таткото на мојот пријател јаде сланина врз сланина, путер над путер, маснотии над маснотии, тој никогаш и мислам дека никогаш не вежбал, тој бил на сонце додека не изгорел секој пат, неговиот пристап кон животот е буквално таков што го живее максимално, не како што сугерираат другите.

Тој денес има 81 година и лекарите велат дека има здравје на млада личност.

Луѓе, не можете да се скриете од вашиот отров. Тој е некаде таму и ќе ве најде, и според зборовите на мајката на неговиот пријател кој е сè уште жив: „Да знаев дека мојот живот ќе заврши на овој начин, ќе го живеев максимално, уживајќи во сè што ми беше кажано дека не ми треба!“

Никој од нас нема да излезе жив од тука, затоа ве молиме престанете да се однесувате кон себеси како што наметнуваат другите. Јадете ја таа вкусна храна, шетајте на сонце, скокајте во океанот. Кажете ја вистината што ја носите во срцето како скриено богатство. Бидете глупави. Бидете љубезни. Бидете чудни. Нема време за ништо друго“, изјави славниот актер.

Без разлика дали станува збор за приказна која навистина доаѓа од познатиот актер или не, лекцијата е јасна: немојте да бидете опседнати со нешто само затоа што тоа е актуелен тренд или нечија препорака; умереноста е мајка и вие го живеете животот во потполност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi