ЗОШТО НЕ Е ДОБРО ДА БИДЕТЕ СО НЕКОГО САМО ЗА ЕДНА ВЕЧЕР? Еве што велат експертите!

12 август, 2021
421451_ljubav_f

Често се случува да се каеме и жалиме за нешто во себе – без разлика дали се пропуштени можности или поради лоши сексуални искуства.

Резултатите од анкетата на повеќе од 25.000 луѓе покажаа дека токму жените жалат што се впуштале во безобврзувачки сексуални односи.

Мажите жалат што немале повеќе сексуални партнери во животот.

Линда Кисли, авторка на бројни публикации за ова прашање, зборуваше за можните причини за тоа.

– Најлесно е да отидете во кревет со некого, но мора да разберете дека таквата безобврзувачка врска не им одговара на сите. Некои многу се каат потоа – рече таа.

Сепак, експертите советуваат да не очајувате во тој случај, туку да го доживеете како ново искуство кое ви помогна да разберете дека сѐ уште сте за сериозна врска.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi