Ако вашиот партнер спие во оваа ПОЛОЖБА, сигурно ве ИЗНЕВЕРУВА: Погледнете добро и навреме откријте го ПРЕЉУБНИКОТ!

24 јуни, 20220
Screenshot_7

Една мала работа може да каже многу

 

Истражувањата покажаа дека положбата открива квалитет и способност во вашите врски, односно ако неодамна сте ја смениле таа навика, тоа може да укажува на проблеми во интимниот однос.

 

Свртен грб, со раздвоен простор: Можеби ве разделува неверство

 

Дури 34 отсто од паровите велат дека спијат на своја страна од креветот и го свртуваат грбот еден кон друг. Експертите велат дека ова може да се поврзе и со чувството на сигурност во врската, поради што нема потреба од претерано изразување приврзаност.

 

Тоа е прифатливо објаснување во повеќето случаи, но ако некогаш сте спиеле цврсто стуткани и одеднаш сте се разделиле во кревет, тоа треба да биде повик за будење. Имено, експертите велат дека е една од најпопуларните пози за спиење кога еден од партнерите е неверен.

 

 

Бакнеж со грбовите – разделени со доза на интимност

 

Партнерите спијат со свртен грб, но грбот им е залепен. За овие партнери може да се каже дека се чувствуваат сигурно во врската и не чувствуваат потреба да покажуваат приврзаност. Сепак, тие остануваат блиску еден до друг, а често ги испреплетуваат и нозете, што дава чувство на поврзаност и сигурност.

 

Овој начин на спиење веројатно се однесува на партнери кои се силни личности и имаат интереси кои не ги делат, но не им пречи да се поддржуваат еден со друг. Околу 22% од паровите ја заземаат таа положба навечер.

 

Положба на лажица додека љубовта е сеуште свежа

 

Едниот партнер лежи на негова страна, а другиот е припиен со грбот. Позата е најчеста кај свежите парови, дури 48 отсто од нив спијат во таа поза навечер, а често и водат љубов во таа поза. Интересно е што кога врската се оддалечува, таа веќе не е најудобната поза, па само 16% од паровите ја избираат. Други велат дека имаат проблем со спиењето во таа положба.

 

Безобразно „прасе“ – како поинаку да се каже?

 

Станува збор за поза во која едниот партнер се шири по целиот кревет, додека другиот партнер треба да се стегне во она малку простор што останува. Повеќето од креветите наводно почесто ги зафаќаат мажи, иако тоа можат да бидат и жените, а оваа поза најчесто ја избираат околу 14% од паровите.

 

Тешко е да се каже кои се причините за неправедната распределба на просторот во креветот, освен што момците веројатно гледаат како да се чувствуваат удобно и не размислуваат за жената.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber