Ако за помалку од 25 секунди можете да ја забележите синооката лисица во оваа оптичка илузија – вие сте рекордер!

23 јуни, 20220
lisice-2-830x0

Можете ли да го срушите рекордот во пронаоѓањето на единствената лисица која нема кафени очи?

Љубителите на оптичките илузии останаа прилично фрустрирани обидувајќи се да ја забележат синооката лисица во рекордно време.

Меѓу групата лисици има едно суштество кое се издвојува, бидејќи нема кафени очи.

Но, иако звучи лесно да се најде синоока лисица, прашањето е дали можете да ја уловите за помалку од 25 секунди.

Според лукавите креатори на оваа илузија, „Book an Eye Test“, во просек се потребни една минута и 13 секунди за да се реши една загатка. Но, еден „играч“ успеа да ја пронајде единствената лисица за само 25 секунди.

Тоа значи дека доколку успеете да го забележите животното за пократко време, ќе бидете рекордер.

Ако сеуште се трудите да го видите, погледнете малку налево.

Сè уште не можете да го најдете? Погледнете подолу!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber