Ако сакате да ви успее врската, ОВИЕ ЧЕТИРИ РАБОТИ не смеете да ги правите првите година дена!

22 септември, 20220
676 (31)

Дајте си време себе си и вашиот партнер да се запознаете.

Како што не е добро да ги игнорирате проблемите, исто така не е добро да се грижите премногу и да го анализирате секој детал од вашата врска.

Секако, клучот за добра врска е отворената комуникација, но има работи што треба да ги избегнувате, барем во почетните фази.

Дајте си време на себе си и вашиот партнер да се запознаете.

Треба да ги избегнувате овие работи во првата година од врската:

1. Не го критикувајте однесувањето за време на интимните врски. Обично треба некое време некој да ви ги открие своите соништа. Избегнувајте да ги натерате да се чувствуваат чудно за тоа кои се.

2. Не разговарајте само со вашите пријатели за проблематичните аспекти на вашата врска. Лесно е да се жалите за нешто што ви пречело кај партнерот, но ако само тоа го кажувате, тие ќе претпостават дека сте во лоша врска.

Освен тоа, кажувањето такви работи зад неговиот грб на крајот ќе ве стигне.

3. Избегнувајте шпионирање. Можеби ќе најдете некои случајни пораки со некој стар познаник на неговите социјални мрежи ако го пробиете неговиот профил и откриете дека имате причина да верувате дека тој ве изневерува.

Не правете го тоа воопшто, дури и ако случајно ги оставиле отворените е-пошта или телефонот отклучен додека сте наоколу.

4. Воздржете се да претпоставувате дека партнерот ќе ви биде и најблизок пријател.

Сепак, оставете одредени разговори за вашите пријатели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit