Бањата секогаш да мириса убаво: Користете го овој едноставен трик и повеќе нема да имате проблеми со непријатните мириси

23 септември, 20220
Screenshot_7

Сите сакаме кога купатилото убаво мириса, но тоа некогаш не е изводливо, особено кога во една куќа живеат повеќе луѓе. Сепак, постои решение!

 

 

 

Вашето купатило пријатно ќе мириса секогаш кога ќе влезете со само една состојка – етерично масло.

 

Сѐ што треба да направите е во внатрешната картонската страна на ролна тоалетна хартија накапете неколку капки етерично масло и оставете да се исуши. Маслото не го ставајте на самата хартија.

 

При изборот на есенцијално масло имајте на ум дека непријатните миризби во купатилото најдобро ги елиминираат оние од цитруси, цимет и нане. Доволни се само неколку капки.

 

Со секое вртење на ролната ќе го освежите тоалетот, бидејќи ќе ги активирате мирисите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit