„Бев навистина ужасна кон неа“ – Рада Манојловиќ откри дека одреден период воопшто не се сложувала со сестра си

3 август, 20220
272667_rada-manojlovic-dragana-udovicic_ff

Пејачката Рада Манојловиќ често во разговорите нагласува колку и значи поддршката од семејството, особено од сестрата Маја. Сепак, тие не секогаш биле во прекрасни односи.

Како што истакнува и самата пејачка, кога биле мали не се согласувале баш најдобро.

-„Бевме прекрасни деца, какви што секој би посакал. Имавме другарки, исто како нас, сиромашни, но знаеја да прават такви сцени и скандали кога нешто немаше да им се купи. Нас убаво ќе ни се кажеше дека нема доволно за тоа, иако не им бевме товар на родителите и бевме навистина благодарни. Тогаш тато и мама одеа на нива, а јас и сестра ми средувавме низ куќата“ – ја започна својата приказна Рада, а потоа додаде:

-„Бев ужасна кон сестра ми, всушност јас сум постара и мораше да ме слуша. Дури и кога не бев во право, мораше да биде по мое. Мислев дека ако сум постара, дека сум попаметна, тоа е единственото нешто што не ми се допаѓа во моето однесување, но добро, бевме деца“ – објасни таа.

Двете сестри ја изгубиле мајка си на многу рана возраст, што имало големо влијание на нив, но особено се среќни бидејќи успеале да ја исполнат желбата на мајка си и да станат успешни жени.

 

— Повеќе бев дете на татко ми, бев некако маж, но сакав да ги споделувам моите симпатии со мајка ми и да ѝ се жалам. Отсекогаш сакав да го слушнам нејзиното мислење за момците што ми се допаѓаат бидејќи таа секогаш беше непогрешлив судија. Кога вели дека некого не ѝ се допаѓа, секогаш била во право – се присети Манојловиќ во емисијата „Из профил“ зборувајќи за своето семејство и за односите во него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit