БЕЗ ОТПЕЧАТОЦИ ОД ПРСТИ! 3 трикови кои ќе направат вашиот мијалник, чешма и другите површини едноставно да БЛЕСНАТ! (ВИДЕО)

16 мај, 20220
Screenshot_3

Пастата за заби, бебешкото масло и оцетот ќе го направат вашиот дом одличен.

 

 

Дали ви се случило некои површини, како мијалниците, чешмите или мали апарати за домаќинство, колку и да чистите, едноставно да го немаат тој сјај, како кога биле нови?

 

Разбирливо, нешто никогаш нема да изгледа како штотуку купено, но ако го одржувате на вистински начин, нема сомнеж дека ќе биде барем приближно сјајно.

 

За среќа, нема потреба да инвестирате во разни скапи средства за чистење, но нешто што веќе го имате дома ќе ви послужи добро.

 

Една тиктокерка која го посвети својот профил на одржување на домот, сподели со својата публика три трикови кои ќе го олеснат чистењето.

 

Сè што треба да направите е да ги користите следниве производи за чистење:

 

  1. Масло за бебиња

 

  1. паста за заби

 

  1. оцет

 

Како тоа изгледа во пракса можете да видите во видеото:

 

@tanyahomeinspo

Make your stainless steel shine✨️ #cleaninghacks #homehacks #lifehacks

♬ Got To Give It Up – Pt. 1 – Marvin Gaye

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber