БИЗАРНИТЕ НАВИКИ НА ЧАРЛС: Нема да верувате што прави со ПАСТАТА ЗА ЗАБИ!

12 септември, 20220
Screenshot_3

Во јавноста испливаа уште некои детали за неговото однесување

 

 

 

Покрај тоа, Чарлс има слуга кој секое утро му стиска паста за заби на четката, а тоа мора да го направи до точно 2,5 сантиметри.

 

Бурел изјавил и дека лично бил повикан од Чарлс да го ископа писмото што му го испратила неговата мајка Елизабета, а кое случајно завршило во ѓубре.

 

Откако видеото од кралот Чарлс III како беснее по слугите што не ја оставиле неговата кутија за пенкало додека тој ја потпишувал кралската заклетва стана вирална на социјалните мрежи, се појавија уште некои детали за неговото однесување. Имено, навиките на новиот британски крал во 2018 година детално ги раскажал Пол Бурел, поранешен батлер кој работел кај него додека тој сѐ уште бил во брак со Дијана.

 

– Пижамите треба да му се пеглаат секое утро откако ќе се разбуди, да му се извадат врвките од чевлите и да се стават под железна подлога секој пат откако ќе ги носи за да бидат рамни. Кога е во бањата, мора да биде во одредена положба, а температурата на водата секогаш мора да биде идентична – изјави тогаш Барел.

 

Покрај тоа, Чарлс има слуга кој секое утро му стиска паста за заби на четката, а тоа мора да го направи до точно 2,5 сантиметри. Бурел изјавил и дека лично бил повикан од Чарлс да го ископа писмото што му го испратила неговата мајка Елизабета, а кое случајно завршило во ѓубре.

 

– Ми се јави од неговата канцеларија и рече дека писмото на кралицата случајно паднало во корпата за отпадоци, сакаше лично да дојдам и да го извадам од кантата во која има само хартии – се присети тој.

 

Но, Пол тврди дека 73-годишниот не секогаш се однесува како монарх. Згора на тоа, бидејќи е страсно заинтересиран за климатските промени и екологијата, понекогаш ги предупредувал своите синови Вилијам и Хари да си го соберат ѓубрето кога одат на патување, но и да собираат ѓубре во природа што самиот не го правел,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit