Благата ЗИМА ќе предизвика инвазија на МУВИ: Ослободете се од нив со помош на само ЕДНА намирница која сите ја имаме во кујната!

14 мај, 20220
Screenshot_5

Иако не се опасни за луѓето, тие се крајно досадни

 

 

Намирницата што ја користиме секојдневно ќе биде трајно решение против мувите, куќата ќе мириса рајски, а мувите нема да ви пречат.

 

Сè што треба да направите е да пресечете три до четири лимони на половина и да ги наредите на решетките од рерната и да ги оставите да отстојат преку ноќ. Вратата на рерната мора да биде отворена.

 

Следното утро затворете ја рерната и завртете ја на пониска температура неколку минути. Потоа оставете целосно да се излади и фрлете ги лимоните во ѓубре.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber