Бритни Спирс најави тужба против поранешната менаџерка: „Мислам дека сакаа да ме убијат“

26 февруари, 20220
profimedia-0368401701-830x0

– Никој друг не би преживеал сѐ што ми направија! Сум преживеала сѐ и се сеќавам на се! – изјави Бритни

 

Поп-ѕвездата Бритни Спирс (40) најави тужба против нејзината поранешна компанија за управување со бизнис, велејќи дека се чувствува толку беспомошно во рацете на основачите на компанијата и дека се плаши за својот живот.

 

Спирс тврди дека нејзиниот татко Џејми Спирс (69) ги обожавал „Three Star Sports & Entertainment Group“ и нејзиниот основач Лу Тејлор (56) и нејзиниот соработник Робин Гренхил.

 

– Ќе ги тужам Three Star! Ќе направи сѐ што ќе побараат од него! Мислам дека се обидоа да ме убијат. И денес верувам дека се обидоа да го направат токму тоа – напиша поп ѕвездата.

 

– Никој друг не би преживеал сѐ што ми направија! Сум преживеала сѐ и се сеќавам на сѐ! – пишуваше понатаму во соопштението кое Бритни набрзо го избриша.

 

Таткото на Бритни ја ангажирал „ Three Star “ како деловен менаџер на имотот на Бритни набргу откако го ставил под конзервација во 2008 година. Компанијата работеше со пејачката повеќе од една деценија, пред да поднесе оставка во есента 2020 година.

 

Судија во Лос Анџелес ја ослободи Бритни од старателството на нејзиниот татко во 2021 година, откако го обвини него и неговите менаџери за злоупотреба за време на судската постапка.

 

Адвокатот на Тејлор во изјава за медиумите рече дека тврдењата на Бринт на Инстаграм се „целосно лажни, како и многу навредливи, штетни и неприфатливи“, додека адвокатот на нејзиниот татко не ги коментираше нејзините обвинувања.

 

Сите очи се вперени во „ Three Star “ откако „ New York Times “ го објави документарниот филм „ Controlling Britney Spears “ во 2021 година, во кој се тврди дека Џејми, Тејлор, Гренчил и „ Black Box Security “ го надгледувале нејзиниот телефон и ја прислушувале нејзината спална соба и сето тоа додека беше под конзервација.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma