Вака изгледаат СИНОВИТЕ НА АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: Еден пораснал со мајка му, а воопшто не личи на татко му!

22 јуни, 20220
Arnold-Svarceneger-i-sinovi (1)

Познатиот акционен холивудски актер Арнолд Шварценегер има пет деца, две ќерки и три сина.

Четири деца од бракот со Марија Шрајвер, со која беше во брак од 1986 до 2011 година, и еден вонбрачен син кој го има со семејната дадилка, Милдред Баена, која го родила неговиот син во 1997 година, истата година кога се породила неговата сопруга Марија со помладиот син Кристофер кој пораснал со неа. Кристофер е само пет дена постар од Џозеф. Сите го познаваа Кристофер како буцко, бидејќи тој долго време имаше проблеми со тежината.

Беше под огромен медиумски притисок бидејќи постојано го споредуваа со неговиот татко кој е симбол на здравје и кондиција.

Од бракот со Марија, Арнолд ги има синовите Патрик и Кристофер Шварценегер, како и ќерките Кетрин и Кристина Шварценегер. Со дадилката Милдред го има синот Џозеф Баена, а тој најмногу личи на својот татко.

Вонбрачниот син на Арнолд, Џозеф Баена, тргна по стапките на својот славен татко, глумејќи, но и посвети голем дел од своето слободно време на вежбање. Иако не го носи презимето на татко му, Џозеф е многу близок со него и често тренираат заедно. Тој го нарече својот татко најдобар партнер за вежбање во светот и веќе има тело слично на Арнолд од неговите млади денови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber