Ваквите жени, мажите никогаш не ги изневеруваат

14 јануари, 20220
Screenshot_8

Повеќето жени сакаат да знаат што сакаат мажите. И какви особини треба да поседува една жена.

 

Тоа зависи од повеќе фактори. На пример, дали мажот бара девојка за авантура која нема да трае, жена за брак или само друштво за сабота навечер.

 

Истражувањата покажуваат кои се клучни квалитети што ги бара мажот и кои го привлекуваат кај жените.

 

Самодоверба

Мажите сакаат жени кои зрачат со самодоверба, оние кои влегуваат исправени во соба и ги гледаат луѓето во очи. Привлечноста на таквите жени кои се сигурни во својот изглед и способности лежи во фактот дека е многу полесно да се носите со нив отколку со оние на кои им е потребна постојана потврда од другите. Убаво е да имате девојка која ќе се потпре на вас во одредени моменти, но со личност на која и е потребна постојана поддршка, животот може да биде малку непријатен.

 

Добра смисла за хумор

Никој не сака да биде со личност која е секогаш сериозна и има негативно расположение. Момците сакаат девојки кои знаат да се смеат на своја сметка, кои знаат самите да кажат нешто смешно и да уживаат. Никој не сака жена што мрчи и гледа само негативни работи во сè и не знае како да се опушти. Девојките со весел став кон животот се привлечни за мажите.

 

Добро негувани

Никој не негира дека изгледот не е важен, на крајот на краиштата, тоа е она што го привлекува мажот кај жената на самиот почеток. Најмногу ги привлекува негувана жена со здраво тело, која се грижи за себе.

 

Независност

Независноста е одлика што ги привлекува повеќето мажи, бидејќи тие сакаат жени кои имаат свој живот. Жената чие однесување сугерира дека во иднина ќе се потпира исклучиво на својот маж не е премногу привлечна. Мажите сакаат внимание и грижа, но во исто време им треба сопствен простор.

 

Разбирање

Момците сакаат девојки кои ќе ги разберат, кои ќе ги прифатат такви какви што се и ќе бидат подготвени за мали прилагодувања. Покрај тоа, иако спротивностите честопати се привлекуваат, мажите сакаат жени кои ќе ги почитуваат нивните верувања и евентуално ги споделуваат нивните интереси.

 

Искреност и лојалност

Се подразбира дека мажите сакаат жени кои нема да ги лажат и кои ќе бидат верни. Тој мора да биде сигурен дека таа нема да флертува со неговите пријатели во минутата кога ќе ја напушти собата. Лојалноста и сигурноста се клучните квалитети што ги бараат.

 

Зрелост и артикулација

Говорот на детето може да биде сладок во одреден момент, но повеќето мажи ќе бараат жени кои се зрели и знаат како да водат смислен разговор. Кој сака да биде со личност која зборува само за облека и шминка? Исто така, жените кои премногу пцујат не се премногу привлечни, особено за мажите кои избегнуваат вулгарност.

 

Релаксација

Мажите бараат девојки кои не се претенциозни  и со кои може да се забавуваат насекаде. Бараат девојка со која може да се опуштат и која не се плаши дали ќе и се уништи шминката – таа е девојка со која може да заврши светот.

 

Грижа и внимание

Маж дефинитивно сака жена да се грижи за него. Малите гестови како што се готвење за него, кошулата дали е испеглана, брз бакнеж кога му е тешко, се одлична цена. Мажите се чувствуваат добро кога знаат дека нивната девојка им обрнува внимание, забележува ситници и се грижи за нивните потреби. Но, во исто време, тие не толерираат да ги уценуваат со внимание.

 

Поддршка

Мажите бараат жени кои ќе ги поддржуваат, особено кога се заинтересирани за долга врска. За маж кој се бори со својата кариера, поддршката од жената е многу важна. Тој сака некоја што ќе го слуша и нема да го исмева или да го потценува, некоја што ќе биде на негова страна, која ќе му даде објективен совет и ќе направи да изгледа добро пред други луѓе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris