ВАШИОТ ПАРТНЕР ГИ ПРАВИ ОВИЕ ТРИ РАБОТИ? Еве што значи тоа и дали вашата врска е осудена на пропаст или сте осудени еден на друг!

12 мај, 20220
Screenshot_8

Доколку сакате да знаете дали вашата врска има иднина, ве советуваме да обрнете внимание на овие три форми на однесување кај вашиот маж.

 

 

 

Ви откриваме 3 работи кои во секунда ќе ви покажат дали вашиот маж е материјал за брак.

 

  1. Неговиот однос кон вашите родители

Се сакате и тоа никој не може да го оспори, но запрашајте се како тој всушност се однесува со вашите родители! Ако е близок со нив, ако ги нарекува мама и тато, ако им помага и е спремен да направи некои работи за нив, тоа значи дека веќе влегол во вашето семејство и го прифатил како свое.

 

Ако, пак, постојано е вознемирен поради нешто што мајка ви го коментирала или ве обвинува за нешто што го направил татко ви, тоа е голем знак за тревога. Доколку не покажува почит кон вашите родители, голема е веројатноста дека нема да ве почитува и вас и постојано ќе ви замерува. Доколку забележите вакво нешто, итно треба да го решите со партнерот!

 

  1. Неговиот однос кон вашите желби

Има многу желби – од материјална до голема кариера или семејство. Ако не е премногу заинтересиран за чантата што сакате да ја купите или фризурата што имате намера да ја направите, тоа навистина не е ништо алармантно. Имено, мажите и жените го доживуваат светот на сосема поинаков начин – на жените им е многу поважна естетиката, а на мажите функционалноста. И тоа е во ред.

 

Сепак, она што треба да му биде важно се нематеријалните работи што ги сакате. Треба да му бидат важни повеќе време заедно, семејството, децата, деловниот напредок и вашите цели. Ако го почитува она што го посакувате и одбива да излезе на пиво после работа затоа што знае дека тоа би значело дека се гледате почесто, тоа е човек кој вреди да се задржи во животот. Тој се грижи за вашите потреби и ви е посветен, а тоа е добра основа за долгорочно партнерство.

 

  1. Неговиот начин да ве мотивира

Овој критериум често може да биде двосмислен, па затоа треба подобро да се објасни. Имено, границата помеѓу мотивацијата и критиката често знае да биде тенка и избледена, особено ако се работи за физичкиот изглед на партнерот. На пример, ако забележи дека го виткате грбот додека седите на вашето биро и ви каже да се исправите, тоа го прави со цел да не страда вашето здравје. Истото важи и кога ќе ви каже дека треба да пиете повеќе вода или да се храните поздраво. Се грижи за вас и навива да се чувствувате подобро за да бидете позадоволни од себе, но и од него.

 

Од друга страна, ако постојано ви кажуваат како сте се здебелиле или дека одредена боја или должина на коса не ви одговара, тие веќе не се чиста работа. Ова може да значи дека тој мисли дека не сте доволно добри за него и дека сака да ве промени и да ве приспособи на неговите очекувања. Таквиот пристап не е здрав, колку и да се трудите да бидете совршени. Само врската во која луѓето го извлекуваат најдоброто еден од друг е реална и вреди да се вложи труд. Ако во секој случај сака заедничка иднина со вас, тоа значи дека прифаќа дека изгледот на луѓето се менува, но дека нивната суштина останува. Ако веднаш му пречи ако се здебелите или ослабете, тоа е предупредувачки знак дека долгорочно би можел да изгуби интерес, па обрнете внимание на тоа!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber