Вечер на проѕирни фустани: Тејлор Свифт во храбро издание дојде по нејзините четири награди

14 ноември, 20220
o_26902573_1280

Дами во проѕирно, господа во шарено – вака со една реченица може да се сумира модната изјава на оние кои присуствуваа на доделувањето на музичките награди на MTV Europe Music Awards во Дизелдорф, Германија. Најголема ѕвезда беше американската пејачка Тејлор Свифт, која го презеде црвениот тепих со своето секси издание. Фустанот кој се состои од тесен комбинезон, сличен на костим за капење и мрежи прошарани со смарагдни камења, ја откри целата нејзина фигура.

image

Тејлор ја врза косата во елегантна пунџа и облече едноставни црни сандали. Тејлор беше номинирана во дури шест категории, освојувајќи ја наградата за најдобар поп изведувач, најдобар изведувач, најдобро видео и најдобро видео во долга форма.

image

Втората најголема ѕвезда беше и водителка на церемонијата Рита Ора, таа во Германија дојде во придружба на нејзиниот сопруг, познатиот режисер Таика Ваитити. Рита се одлучи за проѕирен комбинезон од црн тул со извезени црвени цветови и златни украси. Во стилот на седумдесеттите, ногавиците беа во трапез, од задната страна имаше и тул. Од напред, елегантното деколте на украсот на вратот сè до папокот не оставаше многу на фантазијата.

Таика се одлучи за класичен црн костум, бела кошула и елегантна тесна вратоврска.

image

Рокерите од бендот Muse го отфрлија некогашниот минималистички црно-бел изглед и прифатија шарени бои, костуми со речиси психоделични дезени.

Бебе Реџа дојде во кадифе од глава до пети, буквално. Музичарката се одлучи за креација во кралско сина боја, која се состоеше од комбинезон, кој се спојува со шпиц чевли во иста боја и конструкција во централниот дел на телото. Како круто здолниште кое се крева преку едното рамо и прави рамка за пејачката.

image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber