Викторија Бекам откри што ЈАДЕ: Луѓето не и веруваа, а веројатно им е најголем кошмар на ГОТВАЧИТЕ

22 септември, 20220
c3341cb6c66dce0ad71b1c77272d2e39cfd90da3

Нејзината совршена линија се должи на нејзиниот исклучително необичен начин на исхрана.

Викторија Бекам важи за една од најубавите жени во светот. Не се менува со години, а неодамна во подкаст откри што јаде за нејзината фигура да изгледа извајано.

Многу обожаватели се прашуваа како може да јаде толку малку, но и станало навика, таа е многу дисциплинирана и секогаш се придржува до своето мени.

– За повеќето ресторани веројатно сум кошмар. Сакам зеленчук на пареа. Сакам намирниците да се готват на многу едноставен начин. Не сакам масла, путери или сосови – откри таа.

Вели дека нејзиното омилено јадење е тост леб со малку сол или можеби парен зеленчук со многу малку зачини. Секогаш обидувајте се да ја одделите храната богата со јаглехидрати од онаа полни со протеини. Она што таа го сака е солена храна и сол.

– Токму тој јаглехидрат прави да се чувствувате удобно, а јас сакам сол – рекла Бекам.

Она што исто така и помага да го одржи својот беспрекорен изглед е секојдневното вежбање, кое го споредува со миење заби и никогаш не го пропушта.

– Вежбам секој ден – го гледам како миење заби, тоа е нешто што нормално го правите. Обично прво трчам на лента за трчање, а потоа вежбам според програмата на мојот тренер – изјави таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit