ВИЛИЈАМ ИЗМИНАТИТЕ ДЕНОВИ НЕ СЕ ОДВОЈУВАШЕ ОД СПОМЕНИ СТАРИ 25 ГОДИНИ: Го носи во важни моменти, а причината е многу тажна

22 септември, 20220
296119_profimedia0722926310_ls

Принцот Вилијам на сите важни настани носи еден аксесоар, а од него не се раздели ниту во периодот на жалост за смртта на кралицата Елизабета Втора и бројните јавни ангажмани во тоа име. Имено, се работи за часовник Омега стар околу 25 години, кој е трогателен потсетник за неговата покојна мајка.

Princ Vilijam, Kejt Midlton

Принцезата Дијана му го подарила кога имал само 15 години додека одел на колеџот Итон. Цената на часовникот не е толку висока, како што можеби мислевте, вреди околу 3.000 фунти, но емоциите што ги носи со себе се дефинитивно бесценети.

Станува збор за кварцен часовник со средна големина од нерѓосувачки челик, чиј бројчаник е украсен со редок вид сафир. Се вика Seamaster Professional, а овој модел го носеше и Пирс Броснан, кога го толкуваше ликот на Џејмс Бонд во хит филмот.

<p>Princ Vilijam se ne odvaja od jedne stvari 25 godina upravo zbog svoje pokojne majke!</p>

Принцот од Велс речиси и да не се разделува со овој предмет во сите важни прилики за него, а очигледно е колку е приврзан за подарокот на мајка си. Тоа го поткрепува и тоа што го носеше и на свадбата со Кејт Мидлтон во 2011 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit