Вистинскиот рецепт за ЅАЅИКИ како од грчки ресторан: Лесно се прави, а вака е најубав!

13 мај, 20220
27212_shutterstock-389248423_f

Состојки:

2 долги краставици
4 чешниња лук
половина гранче копар
сол
400 мл густ јогурт
малку маслиново масло
бел бибер

Подготовка:

Излупете ја краставицата и изрендајте ја, посолете ја и оставете ја водата да тече. Исцедете ја целата вода од краставиците, исецкајте го лукот и додадете го ситно сечканиот копар, маслото, јогуртот и белиот бибер. Промешајте, добро изладете и послужете.

Грците советуваат дека можете да го отстраните вкусот на лукот во устата со џвакање на листовите од магдонос.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber