ВИ ЗДОДЕА СКАПАТА ХЕМИЈА? Искористете ја оваа намирница за чистење на подот!

29 септември, 20220
233528_zzzslika-pexels-photo-1321730_f

Хемиските средства за чистење можат да ги оштетат површините. За среќа, постојат трикови од искусните домаќинки кои можат да ви помогнат

Доколку сакате вашите подови да блеснат, постои генијално решение.

Почнете да го практикувате древниот ритуал на чистење на подот со сол.

Солта ќе направи да исчезне прашината на подот, но ќе обезбеди и добра аура во собата, особено ако е време да се врати мирот, среќата и благосостојбата во куќата.

Зошто треба да ја чистите куќата со сол?

Миењето на подовите со додавање обична кујнска сол за чистење на станот или куќата од акумулирана негативна енергија е неопходно кога:

Ова е она што прво треба да го направите:

Треба да се ослободите од ѓубрето и сите непотребни работи кои го гушат просторот

Процедура за чистење:

Истурете 10 литри вода и 1 лажица обична кујнска сол во кофа. Потоа отворете ги прозорците, бидејќи така ќе се овозможи размена на енергија: лошата енергија излегува, добрата енергија влегува.

Намокрете ја крпата и добро избришете ги подовите. Покрај подовите, можете да ги избришете и полиците, масите, кваките и апаратите што ги имате во куќата.

Примена:

Правете го ова најмалку еднаш месечно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber