Во мода се врати ЈАКНАТА ОД 90-ТИТЕ: Овој модел го носи Хејли Бибер, а ќе биде хит и оваа зима!

17 ноември, 20220
40499_profimedia-0735899548_f

Многу експерти забележуваат дека Хејли Бибер е далеку пред своето време во однос на модата и стилот, а тоа го поткрепува и „puffer“ јакната која беше популарна во 90-тите.

Овој пат Хејли ја спои со капа од Acne Studios, фармерки со низок струк и нејзините омилени патики Adidas Samba.

Ако се вратиме во 1996 година, ќе видиме дека овој модел на јакна бил многу популарен и кај мажите и кај жените. Дури и според извештајот Lyst, таа беше прикажана како една од најпродаваните јакни во 2021 година.

Имено, пуфер јакните ја одбележаа оваа модна сезона и се претставија како едно од најпосакуваните модни парчиња.

Покрај сакото, се истакнаа и „oversized“ фармерките, кои се најпопуларни годинава, како и еден пар од тие класични патики, моделот Адидас Самба, за кој модните експерти предвидуваат дека ќе направат големо модно враќање.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber