Во морето од новогодишни елки се крие едно џуџе: Вашата задача е да го најдете за помалку од 19 секунди

3 декември, 20220
skrivalica-nova-godina-2-830x0

Дали сте подготвени да го надминете моменталниот рекорд?

Празниците се на прагот, па соодветно ви подготвивме една празнично криенка. Мозочните закачки, квизовите и криенките се идеален начин да го размрдате и одморите мозокот во исто време, а можеби дури и да го разбудите скриениот Шерлок кој спие во вас.

Илустрацијата пред вас содржи мноштво украсени новогодишни елки, ѕвездено небо и снег.

И да, на прв поглед се чини дека нема ништо друго на илустрацијата, но не е така.

Имено, авторите успеале да сокријат едно џуџе, а вашата задача е да го пронајдете и тоа за помалку од 19 секунди.

Добро погледнете го секој агол од илустрацијата и обидете се да го забележите.

Дали успеавте?

Ако не сте, погледнете во долниот десен агол

Ако се уште не го најдовте, погледнете го решението подолу.

Колку време ви требаше да го забележите? Споделете со нас во коментарите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş