ГИ ИЗВАДИВТЕ ТЕПИХОТ ЗА ЗИМА, А НА НЕГО ИМА ХАОС? Мајстор откри БРЗ И ЕВТИН трик за отстранување траги – ќе ви треба само ВИЛУШКА

19 ноември, 20220
Repariranje-namestaja

Погледнете колку е лесно да се ослободите од трагите од тепих!

Како што полека ни се приближува постуденото време, многу луѓе обично прибегнуваат кон поставување теписи во своите домови за да ги загреат. Но, поради стоењето некаде во подруми, плакари или во некој агол од куќата, на нив може да останат одредени траги од мебел од минатата сезона.

Знаете како кога на него ќе се залепат ногарките на масата или каучот… Сепак, и за тоа постои решение, а вдлабнатините на тепихот можете да ги отстраните за само неколку секунди. Брендон Плешак, кој припаѓа на третата генерација на семејство кое се занимава со одржување на хигиена и веќе 40 години нуди услуги за чистење на различни субјекти, откри една мала тајна на големите мајстори.

А за овој трик ви требаат само три работи – пегла, пешкир и вилушка. Ставете го пешкирот на трагата на тепихот, потоа загрејте ја пеглата и полека притиснете ја врз проблематичната област. На крајот, земете вилушка и нежно исгребете ја оштетената површина по должина и попречно и ќе видите како грубоста исчезнува.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş