ГИ ПРИВЛЕКУВА САМО НАДВОРЕШНАТА УБАВИНА! 3 најповршни хороскопски знаци – не се грижат за емоциите!

5 август, 20220
443495_marcis_f

Скорпиите, Јарците и Овните се толку површни што кај спротивниот пол ги привлекува само надворешната убавина, наместо квалитетите што ги имаат.

Скорпија

Овој знак има врска со луѓе кои се нежни души со златно срце. Меѓутоа, таквите партнери често ги мачи доминантната Скорпија, поради што на крајот ја прекинуваат врската. Кога Скорпијата конечно ќе се смири, тие скоро секогаш избираат некој што го сметаат за физички попривлечен отколку што се тие според општествените стандарди во тоа време.

Јарец

Познато е дека Јарците имаат многу високо мислење за себе, иако се сметаат за филантропи. Што се однесува до нивниот приватен живот, тие чувствуваат дека им треба сопружник кој ќе го подигне нивниот социјален статус во очите на нивните врсници. Иако ја ценат внатрешната убавина, убавото лице го сметаат за неодоливо.

Од друга страна, нивниот фокус не е секогаш на финансиската состојба на партнерот, па затоа не се венчаат за пари, туку кога ќе ги плени нечија надворешна убавина.

Овен

Овенот сака да учи нови работи повеќе од другите хороскопски знаци и е многу вреден. Сепак, овој знак има свои маани и препреки кои го попречуваат во животот.

Имено, тие се фасцинирани од луѓе со респектабилен социјален статус и имаат тенденција да се дружат со оние за кои мислат дека ќе им донесат некаква корист со тоа што ќе бидат со нив. Тие речиси никогаш не се задоволуваат со партнерот само врз основа на личноста, но копнеат за некој што изгледа многу привлечно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit