Дали ЗАМРЗНУВАЧОТ ви е исправен? Овој трик со МОНЕТА ќе ви покаже дали треба да повикате МАЈСТОР

5 август, 20220
6293_shutterstock-1104216695_f

Овој трик дефинитивно ќе ви помогне да одредите дали ви треба поправка или нов замрзнувач

Замрзнувачот е одличен начин да се намали фрлањето храна, а со оглед на трошоците за живот, важно е тој да работи добро. Кејт Хал, експерт за уреди за ладење, откри интересен трик како да проверите дали вашиот замрзнувач ја замрзнува и лади храната правилно.

Според „Express“, се што треба да направите е да наполните мал сад до половина со вода и да оставите да замрзне. Кога ќе замрзне, ставете паричка на површината. Имено, ако вашиот замрзнувач работи правилно, паричката треба да остане на површината, а ако потоне, тогаш знаете дека не работи како што треба.

– Доколку откриете дека температурата е премногу ниска или мразот се топи, првото нешто што треба да направите е повторно да го прочитате упатството за употреба, бидејќи секако содржи совети од производителот за тоа што треба сами да проверите и да утврдите дали замрзнувачот е неисправен- советува Кејт Хал.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit