ДАЛИ ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО ГОЛТАЊЕТО ЛЕКОВИ? Овој трик сигурно ќе ви помогне, а докторот открива ЗОШТО! (ВИДЕО)

22 септември, 20220
498810_x29482_f

Сè што е потребно е малку да ја навалите главата нанапред додека го голтате лекот заедно со вода

Многу луѓе се мачат со голтање лекови или витамини, но всушност постои едноставен трик кој драстично ги олеснува работите.

Сè што треба да направите кога ги земате капсулите е да ги ставите на јазикот, а потоа да испиете голтка вода, но не голтајте, малку наведнете се напред и потоа проголтајте. Капсулата практично само ќе се лизне низ грлото.

Што се однесува до таблетите, бидејќи се потешки од капсулите, малку навалете ја главата наназад, па напијте се една голтка вода и готово.

Како изгледа во пракса, погледнете во видеото ТУКА.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit