ДАЛИ ТИЕ ЌЕ БИДАТ НОВИОТ ПРЕКРАСЕН ПАР: Холивудскиот „нежен џин“ конечно ги објасни сликите со згодната актерка

8 април, 20220
Jason-Momoa-i-Kate-Beckinsale

Еден од најсексапилните мажи на светот, Џејсон Момоа (42) по Оскарите минатата недела се најде на мета на гласини, а сега проговори за нив.

Имено, тој се опушти на забавата на Vanity Fair во друштво на Кејт Бекинсејл (48). Актерката и Џејсон се гледаа со насмевка и не се одвојуваа цела вечер што ја снимија папараците.

Jason Momoa i Kate Beckinsale su snimljeni skupa na zabavi nakon dodjele Oscara

Ѕвездата на „Game of Thrones“ се однесуваше џентлменски кон Кејт, па ѝ ја даде својата јакна кога стана ладно, а кога таа ја облече, тој ѝ го држеше горниот дел и фасцинирано ја гледаше. Многумина беа изненадени од глетката на актерите кои се однесуваат како да се сами и не се грижат за љубопитните погледи.

Момоа ја имаше премиерата на филмот „Ambulance“ минатиот понеделник кога ги коментираше гласините за неговата врска со Кејт. Тој објасни дека разговарале за нејзината родна Англија каде што го снимал „Aquaman 2“, но и за потегот кога ѝ ја дал јакната.

Šuška se da su Jason Momoa i Kate Beckinsale u vezi

„Сите ме прашуваат“, дали сте во врска? Не, не, тоа е кавалиерство. На жената ѝ беше ладно“, истакна актерот за Екстра.

„Апсолутно не, не сме заедно. Кејт е многу драга. Бев фин, само се однесував како господин. Сепак, никому не би ја дал мојата јакна“, додаде Џејсон.

Неговите зборови убедија некои, додека други тврдат дека тој сигурно не би потврдил дека е во врска со Бекинсејл. Исто така, се држеле до неговата изјава дека на сите нема да го даде палтото.

Jason Momoa i Lisa Bonet bili su zajedno 17 godina

Инаку, Момоа кон средината на јануари на Инстаграм објави дека се разведува од Лиза Бонет (54) и ја сподели нивната заедничка изјава. „Нежниот џин“ и „најголемиот холивудски папучар“, како што го нарекоа, подоцна ја избриша објавата.

Џејсон и неговата 12-годишна сопруга го имаа синот Наку-Волф (13) и ќерката Лола Јолани (14) и се венчаа во 2017 година. Актерот се заљубил во Лиза кога ја видел на осум години во „Шоуто на Козби“ и решил дека неговата цел е да ја освои еден ден, што и го направи.

Jason Momoa ima kćer i sina s Lisom Bonet

Кон крајот на минатиот месец се проширија гласини дека Џејсон и Лиза ќе си дадат втора шанса и дека не сакале да го одбијат своето 17-годишно момче заедно, а тој ја избришал објавата за развод.

„Џејсон се врати кај Лиза пред околу две недели и тие се повторно заедно. Решиле да поработат на проблемот наместо да се откажат бидејќи толку многу вложиле еден во друг“, рекол извор близок на парот за светските медиуми. Тој додаде дека нивните деца се воодушевени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi