Две СОСТОЈКИ ја отстрануваат МУВЛАТА од вашиот дом: Овој домашен СПРЕЈ е се што ви треба

23 септември, 20220
3335_shutterstock-767180011_f

Кога сакаме да го исчистиме домот, најчесто користиме штетни хемикалии и тоа често.

Овде ви нудиме многу добро решение за отстранување и чистење мувла. Состојката е масло од чајно дрво, кое има лековити својства.

Маслото од чајно дрво има силни антисептички својства, добро е за лекување на воспаленија, а исто така и за респираторниот тракт и проблеми како бронхитис, туберкулоза, астма…

Добар е и за кожата, како и за лекување на осип и изгореници.

Овде ќе ви покажеме како да направите супер спреј за да ги убиете бактериите и мувлата во вашиот дом. Подобро е да го користите овој природен раствор отколку да се труете со хемикалии.

Потребни состојки:

2 чаши вода

2 мали лажици масло од чајно дрво

Подготовка:

Измешајте ги овие состојки и ставете ги во шише со распрскувач. Само испрскајте ги валканите места, оставете да се исуши некое време, а потоа отстранете го со крпа, пренесува „Мегагига“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit